אביגיל רוביני | שושנה שטיין

שם הפרוייקט

אביגיל רוביני מעצבת עצמאית בירושלים, בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, וסטודנטית בתכנית לתואר שני בעיצוב תעשייתי בבצלאל.

זכיתי לעבוד במסגרת הפרויקט יחד עם שושנה שטיין, מאסטרית כריכה, שעוסקת במלאכה זו כבר למעלה מ-30 שנה ובעלת ה"כריכיה" שברחוב הלל.

האנושות עוד לא מוכנה להיפרד מהספר. גם ב-2018 בעידן דיגיטלי, היפר-טכנולוגי – הספר, המחברת ואוגדן הנייר ממשיכים להיות אובייקט נחוץ ופורמטים בעלי משמעות. הצורך להחזיק בפורמט פיזי ולחוות דרכו תוכן, היה ונשאר. קיים מתח בסדק שבין העולם האנלוגי והדיגיטלי. המתח הזה מעורר את השאלה כיצד ניתן לנסח מהלך של עיצוב עכשווי סביב חומרים ותהליכים קלאסיים כמו כריכה ונייר, בעידן של עודף חומרי, מסכים וחשיבותה של חדשנות עיצובית.

 

במסגרת ״השדכן״, יצרתי עם שוש פרויקט משותף – ספר המכיל בתוכו אזורי פעולה אינטראקטיביים-טקטיליים. הספר המשלב סיפור עם אלמנטים גרפיים וחומריים, ואינטראקציות של מגע ועיסוק בחומר, כמו מעגלים חשמליים מודפסים ומוטמעים לחוויה שמאפשרת ערך מוסף. שילוב מסוג זה מזמן הפתעות ומטשטש את הגבולות בין תפקידו הסטנדרטי של הספר כאובייקט קריאה, לאובייקט שמאפשר משחק לכל גיל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *